Kocie Lokum * PL

Hodowla kotów rasy Ragdoll

tel. 798 93 88 15

r.jawtuchowska@o2.pl

Żory, woj. Śląskie

Nasza hodowla jest domową, kocio-ludzką rodziną. Mieszkamy w Żorach (woj. śląskie). Nasze koty mieszkają z nami i nie mają odosobnionych pomieszczeń, a jako pełnoprawni domownicy towarzyszą nam we wszystkich domowych czynnościach.

Zwierzęta uwielbiamy od zawsze, choć nasza przygoda z kotkami zaczęła się dość przypadkiem. W sumie zawsze chcieliśmy mieć psy :-) Jednak, kiedy zobaczyłam w internecie zdjęcie Klarki, takiej malutkiej, której szukano nowego domu, natychmiast zadzwoniłam do Maćka i wystawa powiedziałam, że jedziemy po kota. Nie był zadowolony, ale jeszcze tego samego dnia koteczka była u nas. Rozbudziła w nas ogromną sympatię do kotów. Chcieliśmy żeby miała się u nas jak najlepiej, a w domu zrobiło się dużo weselej. Na regałach z książkami pojawiało się coraz więcej tych o kotach, a „Pokochaj koty” stał się naszych ulubionym programem telewizyjnym :-) Ani się nie obejrzeliśmy, a już jechaliśmy na kocią wystawę podziwiać czworonożne piękności. Pierwsze co usłyszeliśmy o ragdollach, to że są to koty o psim charakterze. To nas zaciekawiło. Dalej było już tylko lepiej. „Nie skacze po zasłonach, bardzo łagodny, taka duża kluska do przytulania” To nas przekonało, że ta rasa jest stworzona dla nas :-) Obecnie mamy pięć kotów rasy Ragdoll. Wszystkie nasze koty są kochane i nie wyobrażam sobie już żyć bez kotów.

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Stowarzyszeniu Miłośników Kotów w Żorach, które należy do Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia”. FPL jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). W lipcu 2011 FPL przyznała nam przydomek hodowlany Kocie Lokum*PL

Renia i Maciek